Brži jezik od pameti
138

Dončić u nevjerici: Zaboravio da mu sudi Bosanac, pa mu opsovao majku i dobio kaznu

Dončić u nevjerici nakon što je shvatio kome je uputio psovku (Foto: Screenshot/Sport Klub)
Košarkaši Slovenije pobijedili su Italiju rezultatom 89:85 u meču za 7. mjesto na Svjetskom prvenstvu, a zanimljiv detalj desio se u trećoj četvrtini kada je Luka Dončić opsovao sudiju iz BiH Ademira Zurapovića i zbog tog dobio tehničku grešku.
Prvi vodstvu Slovenije od 59:49 u šestoj minuti drugog poluvremena, Dončić nakon kontranapada nije uspio postići poene, uz to je završio na podu, a kada je sudija iz BiH Zurapović pokazao da je lopta za Italiju, uslijedila je žestoka reakcija Slovenca.

Dok je sjedio na parketu, Dončić je našem sudiji uputio psovku, ne znajući da će ga on razumjeti.

"Jexxm ti mater u pixxu", opsovao je Dončić.

"Riječi koje Dončić nije smio uputiti, zaboravio je da je Ademir Zurapović taj koji će jako dobro razumjeti ono što kaže, a on nije rekao ništa lijepo. Mogli ste to čuti, a sada se Dončić čudi što je dobio tehničku grešku, a sreća mu je što nije i gore prošao", rekao je komentator Sport Kluba.

Inače, Italijani u današnjem meču nikako nisu imali rješenja za sjajnog košarkaša Dallas Mavericska, a on im je na kraju ubacio 29 poena.