Slovenac dominira
125

Dončić se upisao u historiju NBA lige, srušio nevjerovatni Jordanov rekord

Luka Dončić (Foto: AFP)
Košarkaši Sacramento Kingsa pobijedili su u Dallasu ekipu Mavericksa rezultatom 110:106, ali zvijezda domaćih Luka Dončić je uprkos porazu i promašenom šutu za produžetak na ovoj utakmici ostvario podvig za sva vremena NBA lige.

Naime, Dončić je za 35 minuta provedenih na parketu postigao 27 poena, imao sedam skokova i osam asistencija, čime je postao prvi igrač u NBA historiji koji je odigrao 19 uzastopnih mečeva s najmanje 20 poena uz najmanje pet skokova i asistencija.

U nedavnom susretu protiv New Orleansa Dončić je za samo 26 minuta postigao 26 poena uz šest skokova i devet asistencija te se tako izjednačio s Michaelom Jordanom i Oscarom Robertsonom.

Njih trojica su tako bili jedini igrači u historiji s 18 uzastopnih utakmica s ovim sjajnim učinkom, a Dončić se izdvojio već sinoć protiv Sacramenta.

Slovenac je postao prvi igrač od 1976. godine, otkako je NBA lige, koji je to uspio u 19 utakmica zaredom.

Podsjetimo, Jordan je svoj učinak napravio u sezoni 1988/89., kada je kao 25-godišnjak nanizao 18 utakmica za Bullse s učinkom 20-5-5.