NBA liga
6

Dončić i Jokić ponovo briljirali, Lakersi bez Jamesa i Davisa brutalni u Oklahomi

Luka Dončić (Foto: AFP)
Košarkaši Mavericksa pobijedili su u Dallasu ekipu Philadelphije 76ersa rezultatom 109:91 te tako upisali trijumf nakon dva vezana poraza.

Gosti su nešto bolje ušli u meč, a i do odlaska na odmor bili su bolja ekipa na parketu pa su na kraju prvog poluvremena imali devet poena prednosti.

Međutim, u nastavku se bude Mavericksi, pogađali su gotovo sve što su pucali pa i ne čudi da su ubrzo preokrenuli rezultate te na kraju došli do čak i uvjerljive pobjede.

Najbolji igrač utakmice očekivano je bio Slovenac Dončić kojem je nedostajalo dva skoka za novi triple-double (19 poena, 12 asistencija, 8 skokova). Veliku pomoć imao je u kanadskom košarkašu Powellu koji je ubacio 19 poena i imao 12 skokova, dok je kod gostiju jedini raspoložen bio Harris s 20 poena i 10 skokova.

Dallas je šesti na tabeli Zapadne konferencije s 24 pobjede i 15 poraza, dok je Philadelphia na petom mjestu Istoka s omjerom 25-15.

Neočekivan poraz doživjeli su sinoć košarkaši Denver Nuggetsa, koji su na svom terenu poraženi od Cleveland Cavaliersa (103:111). Love je vodio goste do trijumfa s 19 poena i 15 skokova, dok je srbijanskom centru u redovima Nuggetsa Jokiću nedostajalo pet asistecnija za novi triple-double (19 poena, 12 skokova, 5 asistencija).

Od sinoćnjih mečeva vrijedi izdvojiti i uvjerljivu pobjedu Los Angeles Lakersa u gostima kod Oklahoma City Thundera (125:110), pogotovo iz razloga što su gosti igrali bez dvije najveće zvijezde - LeBrona Jamesa i Anthonyja Davisa.

Rezultati:

Houston Rockets - Minnesota Timberwolves 139:109 Boston Celtics - New Orleans Pelicans 140:105 Detroit Pistons - Chicago Bulls 99:108 Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers 110:125 Dallas Mavericks - Philadelphia 76ers 109:91 Denver Nuggets - Cleveland Cavaliers 103:111 Portland Trail Blazers - Milwaukee Bucks 101:122