Košarka
0

VIDEO / Deveta uzastopna pobjeda Lakersa

Do devete uzastopne pobjede stigli su košarkaši Los Angeles Lakersa nakon što su u Staples Centru u subotu s lakoćom savladali Phoenix Sunse u derbiju Zapada NBA lige.

Utakmica okončana uvjerljivim slavljem branitelja naslova bila je lišena svake neizvjesnosti nakon što je domaćin serijom 15-1 u trećoj četvrtini pobjegao Sunsima, te u konačnici upisao pobjedu 108-88, svoju šesnaestu u devetnaestoj utakmici sezone. Sastav iz Arizone, nakon utakmice u kojoj su ubacili najmanji broj poena, na omjeru je 15-6.

Kobe Bryant ponovno je bio prvo ime susreta s 26 ubačenih koševa i sedam uhvaćenih lopti, a valja naglasiti i da se kompletna ekipa prvaka u susretu stigla i dobrano odmoriti nakon što su gosti propustili u dvoboj unijeti neizvjesnost. Amare Stoudemire vukao je poraženi sastav s 18 poena i osam skokova, do double-double učinka stigao je playmaker momčadi koja je promijenila šest gradova u posljednjih deset dana, Steve Nash (12 koševa, 10 asistencija).

Dodajmo da je veći dio ove utakmice pravdu krojio sudijski dvojac. Naime, sucu Davidu Jonesu pozlilo je u prvoj četvrtini, pa je odveden u bolnicu.

Niti u jednom trenutku utakmice u Sacramentovoj ARCO Areni igrači Miami Heata nisu morali hvatati rezultatski zaostatak. U pobjedu 115-102, njihovu jedanaestu u dvadesetoj utakmici sezone, Dwyane Wade je ugradio 34 poena, uz deset asistencija, pet skokova i četiri blokade.

Detroit Pistonsi su upisali osmu pobjedu sezone (imaju i 12 poraza) svladavši Washington Wizardse 98-94 u svojoj areni Palace of Auburn Hills.

NBA liga, subota:

Detroit Pistons - Washington Wizards 98-94 (Stuckey 24p, 4s, Villanueva 18p, 4s, 5a / Butler 20p, 10s) Sacramento Kings - Miami Heat 102-115 (Evans 30p, 4s, 4a / Wade 34p, 5s, 10a, 4bl, Beasley 20p, 5s, 4a) LA Lakers - Phoenix Suns 108-88 (Bryant 26p, 7s, Artest 15p, 5a, 5ol / Stoudemire 18p, 8s)