Košarka
13

Devet poena Teletovića u porazu Phoenixa od najlošije ekipe u ligi

Piše: S. H.
Košarkaši Philadelphia 76ersa su na domaćem terenu savladali Phoenix Sunse našeg Mirze Teletovića rezultatom 113:103.

Gotovo čitav meč košarkaši Philadelphije su kontrolisali te su samo u posljednjoj četvrtini dozvolili nešto bolju igru Phoenixu. Domaći su ostvarili veoma važnu pobjedu jer je riječ o trenutno najlošijoj ekipi dosadašnjeg dijela sezone.

Ni ekipa Phoenix Sunsa ne stoji najbolje, jer zauzimaju tek 13. poziciju na zapadnoj konferenciji.

Najefikasniji u ekipi Philadelphije bili su Ish Smith sa 20 i Robert Covington sa 19 poena. Kod Sunsa je najefikasniji bio Archie Goodwin sa 26 i Alex Len sa 16 poena. Mirza Teletović je igrao nešto više od 16 minuta i za to vrijeme imao učinak od devet poena uz jedan defanzivni skok i jednu blokadu.

Naredni meč Phoenix igra u srijedu protiv Clevelanda, a Philadelphija protiv Detroita.