12. pobjeda Houston Rocketsa
0

Devet poena Mirze Teletovića u porazu Brooklyn Netsa

Mirza Teletović
Bh. košarkaški reprezentativac Mirza Teletović pružio je solidnu partiju u sinoćnjoj utakmici Brooklyn Netsa protiv Houston Rocketsa u Toyota centru. Na kraju je ipak slavio tim iz Houstona 119:106, a bila je ovo njihova 12. uzastopna pobjeda nad Netsima.

Prvu četvrtinu Netsi su okončali sa jednim košem prednosti (29:28), međutim u drugoj četvrtini nisu imali odgovor na odličnu igru Houstona, koji je ovu dionicu riješio u svoju korist 62:49.

Teletović je u igru ušao u trećoj četvrtini i odmah pogodio trojku. Netsi su bili nešto učinkovitiji i smanjili prednost na minus devet (89:80).

Iako su u posljednjoj četvrtini igrali puno bolje, Netsi nisu uspjeli stići zaostatak. Utakmica je završena rezultatom 119:106.

Teletović je na parketu proveo 12 minuta i ubacio devet poena. Najviše poena za Netse ubacio je Deron Williams, 27. Kod Rocketsa je najučinkovitiji bio James Harden sa 29 poena.