Prvenstvo BiH
5

Davis i Fazlić predvodili Bosnu Royal do važnog trijumfa nad Posušjem

Košarkaši sarajevske Bosne Royal pobijedili su KK Posušje u meču Prvenstva BiH rezultatom 80:74, što im je četvrti trijumf u ovoj sezoni.

Domaći košarkaši su dobro otvorili meč i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 20:17, a onda su do poluvremena zaigrali još bolje, ubacili u brzinu više i uspjeli doći do prednosti od 16 poena razlike. Rezultat je glasio 52:36.

Uspjeli su košarkaši Bosne na početku drugog poluvremena doći i do 19 poena prednosti (59:40), no onda je Posušje zaigralo puno bolje i pred posljednju dionicu smanjilo na samo devet poena. Bilo je 65:56.

Kako se meč vratio u egal, tako su i gostujući košarkaši zaigrali još bolje u odbrani i u jednom trenutku uspjeli prići na tri poena razlike (75:72), no više od toga nisu mogli i Bosan je na kraju upisala četvrtu pobjedu u ovoj sezoni.

Sarajevski tim do trijumfa su predvodili Jonathan Davis sa 27 poena i Imran Fazlić sa 19 poena i osam skokova, dok su se kod Posušja istakli Alan Wiggins sa 23 poena i Tyre Griffin sa 22 poena.