NBA play-off
22

Curryjevo buđenje za peto uzastopno konferencijsko finale Warriorsa

Košarkaši Golden State Warriorsa plasirali su se u finale Zapadne konferencije NBA play-offa nakon što su u šestoj utakmici polufinala u Houstonu pobijedili ekipu Rocketsa rezultatom 118:113 i stigli do omjera 4-2 u seriji.

Aktuelni prvaci NBA lige će tako petu godinu zaredom igrati finale Zapadne konferencije, a pitanje pobjednika sinoćnje utakmice rješeno je tek u posljednjoj četvrtini.

Warriorsi u ovom susretu nisu mogli računati na povrijeđenog Kevina Duranta, dok u prvom poluvremenu kao da nije bilo ni iskusnog Stephena Curryja, koji prvi put nije postigao niti jedan poen u prve dvije četvrtine play-off utakmice.

Međutim, Curry se za sve iskupio do kraja meča, koji je završio s 33 poena, a imao je još pet skokova i četiri asistencije.

James Harden je predvodio Rocketse s 35 poena, dok je Chris Paul imao 27 poena.

Rival prvacima u finalu Zapada bit će pobjednik duela između Denver Nuggetsa i Portland Trail Blazersa, koji sutra igraju odlučujuću sedmu utakmicu.