Euroliga
0

CSKA Moskva sjajnom drugom četvrtinom pobijedila Panathinaikos u gostima

Košarkaši CSKA iz Moskve pobijedili su Panathinaikos u gostima u jedinom meču Eurolige koji se odigrao danas, a konačan rezultat na kraju je glasio 98:74 za ruski tim.

CSKA je bolje otvorila meč i nakon prvih 10 minuta imali su prednost od šest poena razlike (26:20), a da će doći do pobjede bilo je jasno već na poluvremenu kada su imali ogromnu prednost.

Drugu četvrtinu ruski tim je riješio u svoju korist rezultatom 34:13, a kako su na poluvremenu imali prednost od 27 poena razlike, bilo je jasno da će doći do pobjede.

Drugo poluvrijeme rutinski su priveli kraju i došli do pobjede, 11. u ovoj sezoni u 18 odigranih mečeva.

S druge strane, za Panathinaikos je ovo bio 14. poraz u ovoj sezoni, a pored toga imaju četiri pobjede.

Najefikasniji igrač na meču bio je Grigonis koji je ubacio 19 poena, a pratio ga je Hackett koji je ubacio 17 poena.