Sigurna pobjeda
0

Crvena zvezda savladala Cibonu u posljednjem meču 11. kola ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Cibonu u posljednjem meču 11. kola regionalne ABA lige na gostujućem terenu rezultatom 93:87.

Tim iz Beograda od samog početka preuzeo je vodstvo i kontrolu igre, a nakon prvih deset minuta semafor je pokazivao prednost od čak 17 poena razlike za gostujuću ekipu (35:18).

U drugom četvrtini Crvena zvezda je nastavila s dobrom igrom, a u pojedinim trenucima imali su prednost od 20 poena razlike, da bi se na poluvrijemeo otišlo s prednošću od 57:42.

Gosti su nastavili s dobrom igrom i u trećoj četvrtini, da bi Cibona tek u posljednjoj dionici igre zaigrala puno bolje, a na kraju su spustili prednost Crvene zvezde na šest poena razlike, ali više od toga nisu uspjeli.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Feldeine koji je meč završio sa 23 ubačena poena i tri asistencije, dok je kod domaćih Žorić ubacio 20 poena.