NBA liga
27

Clippersi stigli na korak do play-offa, Garza igrao 6 minuta u pobjedi Minnesote nad San Antonijom

E. B.
Kawhi Leonard
NBA iga je ušla u samu završnicu i predstoji nam posljednja sedmica u ligaškom dijelu najjače svjetske košarkaške lige.

Los Angeles Clippersi su na krilima sjajnog Kawhija Leonarda koji je ubacio 27 poena pobijedili Portland rezultatom 136:125, te su na taj način stigli na korak do play-offa.

Clippersi se nalaze na petom mjestu Zapadne konferencije i pobjedom u posljednjem kolu protiv Phoenixa će ostati na toj poziciji.

Kiks Clippersa čekaju Golden State, New Orleans i gradski rival Lakersi kako do play-offa ne bi morali doći kroz dodatno doigravanje, odnosno play-in.

Luka Garza je dobio skromnu minutažu u ubjedljivom trijumfu Minnesote u gostima kod San Antonija rezultatom 151:131.

Bosanskohercegovački centar je na parketu proveo šest minuta, što je iskoristio za četiri poena i tri skoka.

Nikola Jokić je podbacio u porazu Denvera u gostima kod Utaha rezultatom 118:114. Srbijanski centar je ubacio samo 6 poena uz 10 skokova i 10 asistencija i, čini se,prepustio Joelu Embiidu MVP nagradu.