NBA liga
34

Clippersi sa zvukom sirene savladali Blazerse, odlična partija Nurkića

Los Angeles Clippersi savladali su Portland Trail Blazerse u gostima rezultatom 104:103, tricom Blakea Griffina u posljednjoj sekundi utakmice.

Griffin je ujedno bio i najbolji igrač susreta s 25 poena, a kod Portlanda se očekivano istaknuo Damian Lillard s 25 poena.

Bh. centar Jusuf Nurkić na parketu je u poraženoj ekipi proveo 27 minuta. Upisao je 12 poena, jednu asistenciju i osam skokova.

Boston Celticsi nastavili su u dobroj formi i u gostima su savladali Milwaukee Buckse rezultatom 96:89, a New Orleans Pelicansi su ostvarili pobjedu nad Sacramento Kingsima u gostima 114:106.

Mirza Teletović je na parketu za Buckse proveo 16 minuta i za to vrijeme ubacio tri poena, podijelio dvije asistencije i upisao tri skoka.

Maestralan meč u dresu Pelicansa odigrao je DeMarcus Cousins, koji je postigao 41 poen i upisao čak 23 skoka i 6 asistencija.

NBA, 26.10.

Chicago Bulls – Atlanta Hawks 91:86 Memphis Grizzlies – Dallas Mavericks 96:91 Milwaukee Bucks – Boston Celtics 89:96 Portland Trail Blazers – Los Angeles Clippers 103:104 Sacramento Kings – New Orleans Pelicans 106:114