Košarka
0

Clippersi bolji u gradskom derbiju

Samo su dvije utakmice odigrane u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta u noći sa nedjelje na ponedjeljak po srednjoevropskom vremenu. U obje su slavili domaći sastavi.

Gradski derbi, jedini takav moguć u NBA ligi, odigran je u Los Angelesu gdje su manje slavni i manje jaki Clippersi slavili protiv aktuelnih prvaka Lakersa 99-92. Samo četiri dana nakon što su savladali Miami Heat, Clippersi (14-25) su uzeli mjeru i braniteljima naslova čiji je poraz bio dvanaesti u 42. utakmici sezone.

Zaslužna za to bila je serija 16-3 na prelasku iz treće u četvrtinu četvrtinu susreta koji se pod kraj zahuktao u toj mjeri da su isključeni Blake Griffin (18 poena, 15 skokova) i Baron Davis (14 koševa, osam asistencija) sa pobjedničke, odnosno Lamar Odom (10 poena, šest skokova, tri blokade) i Ron Artest (10 poena, četiri uhvaćene lopte) iz redova poražene ekipe. Svemu je prethodilo to što je Odom, dok je utakmica već dobila svoj rasplet, odvukao Griffina pod košem, pa je došlo do svađe, koškanja (ne i udaraca) i isključenja.

Sve strijelce utakmice predvodio je Clippersov Eric Gordon (30), dok je Kobe Bryant ubacio 27 poena uz devet skokova za dvostruke uzastopne prvake koji su porazom prekinuli niz od sedam pobjeda.

Dodajmo da je Griffinu double-double učinak bio 26. uzastopni, isključenje prvo u karijeri, a niz od 20 poena u utakmici prekinut na brojci četrnaest.

Slavlje 110-97 protiv Denver Nuggetsa šesto je uzastopno u ligi za San Antonio Spurse čiji je omjer pobjeda i poraza 35-6 treći najbolji sredinom sezone u povijesti NBA lige. Uz Tonyja Parkera (30 poena, sedam skokova) kod Spursa se istaknuo Emanuel Ginobili (18 koševa, sedam asistencija). U redovima Nuggetsa ponovno je podbacio Carmelo Anthony (5-17 iz igre za 12 poena)...

NBA liga, nedjelja:

LA Clippers - LA Lakers 99-92 (Gordon 30p, 6a, 4ol, Griffin 18p, 15s / Bryant 27p, 9s, 5a) San Antonio -Denver 110-97 (Parker 30p, 7s, 4a, Ginobili 18p, 7a / Hilario 17p, 7s, 4a, 5ol)