NBA
0

Cleveland se lagano obračunao s Atlantom, Dallas savladao San Antonio

Ekipa Clevelanda savladala je Atlantu na domaćem terenu rezultatom 123:114 i tako upisala 20. pobjedu u ovoj sezoni, a trijumf je upisala i ekipa Dallasa koja je pobijedila San Antonio na svom terenu rezultatom 95:89.

Cavsi su dobro otvorili meč, a nakon prve četvrtine u kojoj su postignuta 62 poena (31:31), prvu opipljivu razliku napravili su pred kraj prvog poluvremena kada su stigli u prednost od 14 poena razlike (62:48).

Aktuelni viceprvak nastavio je dobru igru i mirno čuvao prednost, a prije ulaska u posljednju dionicu bilo je jasno da će Cleveland upisati pobjedu. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je James koji je meč završio s 25 poena i 17 asistencija, a pratio ga je Korver s 19 ubačenih poena. S druge strane, u poraženoj ekipi istakli su se Prince s 24 poena i Bazemore s 20 poena.

Ekipa Dallasa je nakon tri poraza upisala domaću pobjedu protiv San Antonija, a u veoma neizvjesnom meču ključna je bila treća četvrtina u kojoj su Spursi ispustili prednost te se nisu uspjeli vratit u meč.

Najefikasniji igrač i u poraženoj ekipi bili su Aldrige i Gay koji su ubacili 23 i 21 poen, a na teren se vratio i Kawhi Leonard koji je za malo manje od 16 minuta ubacio 13 poena.

U pobjedničkoj ekipi Barnes je ubacio 17 poena, a pratili su ga Ferrell i Barea sa po 16 poena.

Ostali rezultati:

Detroit - Denver 84:103 New York - Los Angeles Lakers 113:109 Brooklyn - Washington 103:98 Minnesota - Philadelphia 112:118 Sacramento - Phoenix 99:92