NBA play-off
9

Cleveland napravio break i poveo sa 1-0 u finalu Istoka protiv Bostona

Cleveland Cavaliersi su napravili break i poveli sa 1-0 u prvoj finalnoj utakmici Istočne konferencije NBA lige protiv Boston Celticsa.

Cavsi su slavili u bostonskom TD Gardenu rezultatom 117:104. Iako je konačna razlika relativno mala, gosti iz Clevelanda su rutinski došli do trijumfa.

Već nakon prve četvrtine LeBron James i društvo su vodili 30:19, a na poluvremenu čak 61:39 i pitanje pobjednika je već tada bilo riješeno. Do kraja susreta Boston je uspio samo ublažiti težak poraz i svesti ga na podnošljivih 13 razlike.

James je briljirao s 38 poena, 9 skokova i 7 asistencija. Kevin Love je dodao 32 poena uz 12 skokova, dok je Tristan Thompson dao 20 koševa uz 9 skokova.

U redovima Bostona najbolji su bili Jae Crowder i Avery Bradley sa po 21 poenom, dok je Isaiah Thomas jedini kod Celticsa zabilježio double-double (17 poena i 10 asistencija).