75

Četiri poena Muse protiv Hornetsa, maestralni Dončić postigao 33 za poluvrijeme

F. Z.
Džanan Musa (Foto: EPA-EFE)
U noći sa srijede na četvrtak na NBA parketima odigrano je 11 utakmica, a novi nastup upisao je i naš Džanan Musa.

On je u pobjedi Brooklyn Netsa protiv Charlotte Hornetsa rezultatom 101:91 za 19 minuta provedenih na parketu postigao četiri poena i sakupio sedam skokova i asistenciju. Najefikasniji je bio Allen sa 22 postignuta poena.

Dallas Mavericksi su slavili protiv Golden State Warriorsa rezultatom 142:94. Još jednu fantastičnu utakmicu odigrao je Luka Dončić. Slovenac je postigao 35 poena za 25 minuta na parketu. Dodao je i 10 skokova i upisao 11 asistencija te zabilježio novi triple-double. Dončić je 33 poena postigao do poluvremena, a samo u prvoj četvrtini postigao je 22.

Denver je slavio protiv Houston Rocketsa i prekinuo niz od osam pobjeda ekipe iz Teksasa. Goste je do pobjede vodio Nikola Jokić sa 27 postignutih poena, a isto toliko postigao je i James Harden u redovima Rocketsa.

Philadelphija je rezultatom 109:104 slavila protiv Knicksa, dok je Washington savladao Spurse 138:132. Bucksi su bili bolji od Hawksa 135:127, a Miami od Clevelanda 124:100. Raptorsi su savladali Magic (113:97), dok je Utah bila bolja od Minnesote (103:95).

Bullsi su na svom parketu savladali Pistonse, dok su Los Angeles Clippersi nakon produžetka bili bolji od Boston Celticsa.