Poen za pamćenje
37

Centar Oklahome postigao prvu trojku u karijeri i to na nevjerovatan način

Novozelanđanin Steven Adams koji nastup za Oklahomu sinoć je postigao prvu trojku u karijeri, a to je uradio na spektakularan način nakon što je pogodio sa svoje polovine u posljednjem šutu prvog poluvremena.

Adams je igrač koji je poznat po svojoj snazi i sjajnoj igri prvenstveno u odbrani, a šut s distance, posebno za tri poena nije mu jača strana i rijetko kada se u karijeri odlučio šutirati s ovih pozicija.

Upravo zbog toga nikada nije ni pogodio šut za tri poena, ali kada mu je lopta završila u rukama u finišu prvog poluvremena meča protiv New Orleans Pelicansa, bacio je prema košu i prvi put u NBA karijeri pogodio šut za tri poena.

Njegov pogodak izazvao je burnu reakciju domaćih navijača koji su ga nagradili aplauzom bez obzira na to što je postigao poene za protivnički tim.

Što se tiče same utakmice, Oklahoma je slavila rezultatom 123:118, a Adams je meč završio sa 11 poena, 11 skokova i dvije asistencije.