ABA liga
12

Cedevita savladala Mornar u Baru, Musa postigao 11 poena

Musa u meču protiv Mornara (Foto: ABA-liga.com)
Ekipa Cedevite upisala je 15. pobjedu u ovosezonskom izdanju regionalne ABA lige, a oni su kao gosti slavili kod Mornara rezultatom 94:89.

Gosti iz Zagreba su bolje otvorili meč i u prvoj četvrtini već su stigli do dvocifrene prednosti. Nakon prvih 10 minuta rezultat je glasio 25:15.

Bolju igru Cedevita je pokazala i u drugoj četvrtini kada su povećali prednost na 14 poena razlike, ali u trećoj i četvrtoj četvrtini Mornar je zaigrao puno bolje, pa je sam finiš meča donio bar malo neizvjesnosti.

Ipak, jedino što je Mornar uspio jeste dolazak na pet poena prednosti, a nakon toga nisu imali snage da stignu do veliko preokreta.

Bh. košarkaš Džanan Musa za 28 minuta provedenih na terenu ubacio je 11 poena, a imao je i dvije asistencije. Najefikasniji igrači Cedevite bili su Johnson i Cherry sa po 16 poena, dok je isti broj ostvario i Raley-Ross u domaćem timu. Najefikasniji igrač na meču bio je košarkaš domaće ekipe Laković koji je ubacio 22 poena.