Vode 3:1
6

Cavaliersi savladali Celticse i došli na korak do velikog NBA finala

Cleveland Cavaliersi su u sinoćnjoj četvrtoj utakmici finala Istočne konferencije savladali Boston Celticse ostvarivši treću pobjedu koja ih je dovela na korak do plasmana u veliko NBA finale.

Stvari po Cleveland nisu krenule dobro, jer je prva četvrtina pripala Bostonu sa 10 poena razlike, bilo je 29:19, a u drugoj četvrtini su obje ekipe ubacile po 28 poena, tako da su Celticsi na poluvremenu vodili 57:47.

Međutim, u trećem periodu igre se Cavaliersi bude i postižu 40 poena, dok su Celticsi stali na 23. I posljednja dionica je pripala Clevelandu zahvaljujući 25 postignutih poena u odnosu na 19 poena Bostona pa je pobjeda pripala Cavaliersima rezultatom 112:99. Oni sada vode 3:1 u finalnoj seriji Istoka.

Pobjednički tim je do pobjede predvodio Kyrie Irving s 42 poena, dok je 34 postigao LeBron James. U ekipi Bostona je najefikasniji bio Avery Bradley s 19 poena, a Jae Crowder je ubacio 18.

U velikom finalu čekaju Golden State Warriorsi.