Majstorica u Morači
24

Budućnost savladala Cedevitu i prvi put ušla u finale ABA lige

Košarkaši Budućnosti prvi put u historiji su izborili finale play-offa ABA lige.

Podgoričani su u majstorici u Morači savladali Cedevitu rezultatom 72:57 i na taj način prvi put došli u priliku osvojiti trofej namijenjen najboljoj ekipi u regionalnoj ligi.

U veoma uzbudljivom meču ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a Cedevita je imala prednost nakon prve četvrtine (17:11) i na poluvremenu (32:28). No, u posljednje dvije četvrtine domaćin je bio bolji i zasluženo je slavio.

Nemanja Gordić je u redovima pobjedničke ekipe ubacio 9 poena uz slab šut (2/9 iz igre), dok je na drugoj strani Andrija Stipanović bio raspoložen (9 poena, 7 skokova), što se ne može reći za Džanana Musu (4 poena, šut 2/8 iz igre).

Budućnost će protivnika u finalu saznati sutra nakon utakmice Crvena zvezda - Mornar.