ABA liga
8

Budućnost na pogon odličnog Gordića slavila protiv Mega Bemaxa

KK Budućnost slavila je u 5. kolu ABA lige protiv ekipe Mega Bemaxa rezultatom 84:64, a sjajan meč odigrao je Nemanja Gordić.

U prvoj dionici igre obje ekipe igrale su koš za koš, da bi već početkom druge dionice domaća ekipa stigla do prednosti od 15 poena razlike (36:21). Do kraja prvog poluvremena gosti su smanjili prednost na devet poena razlike.

Budućnost je nastavila kontrolisati igru i držati rezultatsku prednost, da bi pitanje pobjednika riješili u posljednjoj četvrtini kada su odigrali zaista sjajno i na kraju upisali pobjedu s 20 poena razlike.

Nemanja Gordić u ovom susretu postigao je 17 poena, dok je Aleksandar Lazić meč završio sa sedam ubačenih poena kojima je dodao i osam skokova.

Ovo je za Budućnost bila četvrta pobjeda u sezoni i nakon nekompletnog petog kola nalaze se na prvoj poziciji, dok je Mega Bemax doživio treći poraz u ovoj sezoni.