NBA
0

Bucksi pobijedili Hornetse, Teletović bez poena

Piše: D. B.
Milwaukee Bucksi su sinoć pobijedili Charlotte Hornetse rezultatom 89:79, bh. košarkaš Mirza Teletović je igrao za pobjednički tim, ali se nije upisao na listu strijelaca.

Ekipa Charlottea je bolje otvorila utakmicu te je nakon prve četvrtine vodila rezultatom 24:18. Druga četvrtina je pripala Milwaukeeju, Bucksi su ubacili 25 poena, tri više od protivnika, ali su Hornetsi na odmor otišli s prednošću od tri poena, bilo je 46:43.

Tokom treće dionice su košarkaši Charloeta postigli 20 poena, dok su Bucksi dodali novih 18. Ipak, u posljednjem periodu igra dolazi do preokreta. Bucksi su postigli 28 poena, Hornetsi samo 13 pa je na kraju pobjeda pripala Milwaukeeju rezultatom 89:79.

Do pobjede su Buckse predvodili Giannis Antetokounmpo i Greg Monroe sa po 16 poena, dok je najbolji kod Charlottea bio Michael Kidd-Gilchrist sa 13 ubačenih poena. Giannis je dobio nagradu za najboljeg igrača mjeseca Istočne konferencije.

Teletović je za Buckse odigrao 12 minuta te je u tom periodu upisao jedan skok. Utakmicu je završio bez poena.

Bila je ovo posljednja utakmica Milwaukeeja na domaćem terenu u regularnom dijelu sezone.