Pobjeda Mrežica
47

Brooklyn Netsi slavili protiv Boston Celticsa, Džanan Musa postigao četiri poena

F. Z.
Brooklyn Netsi dočekali su večeras na svom terenu Boston Celticse, a domaćin je upisao desetu pobjedu u 19 odigranih utakmica ove sezone. Netsi su slavili rezultatom 112:107.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i već nakon prvih 12 minuta igre imao je prednost rezultatom 31:24. Nešto bolji u nastavku prvog poluvremena bio je Boston, pa su Celticsi na odmor otišli sa tri poena zaostatka (58:55).

Brooklyn je treću četvrtinu riješio u svoju korist rezultatom 29:26, a u posljednjoj četvrtini Brooklyn je kontrolisao utakmicu sve do samog kraja utakmice kada se Boston uspio vratiti i smanjiti na minus 4. Više od toga gosti nisu mogli, a Brooklyn je slavio rezultatom 112:107.

Džanan Musa je proveo skoro 17 minuta na parketu (16:39), a postigao je četiri poena, dodao dva skoka, dvije ukradene lopte i jednu asistenciju.

Najefikasniji kod domaćih bio je ove sezone odlični Spencer Dinwiddie s 32 postignuta poena, dok je za Celticse 26 postigao Jayson Tatum.