5

Brooklyn Netsi poraženi od Boston Celticsa, Teletović postigao šest poena

Piše: D. B.
(Foto: AFP)
Brooklyn Netsi su sinoć poraženi od Boston Celticsa rezultatom 81:89, a bh. reprezentativac Mirza Teletović upisao je šest poena za svoj tim.

Netsi su dobro otvorili utakmicu te su prvu četvrtinu dobili rezultatom 25:19. No, tada su Celticsi ubacili u brzinu više i u drugoj četvrtini postigli 21 poen, dok su Netsi ostali na 14. Na poluvremenu je bilo 40:39 za Celticse.

U trećoj četvrtini su košarkaši Bostona ubacili 29 poena, a Brooklynovi 23. Na kraju trećeg perioda igre bilo je 69:62 za Celticse.

Celticsi su u posljednjoj četvrtini bili bolji za jedan poen, ubacili su 20, a Netsi 19. Konačan rezultat utakmice je bio 89:81 za Celticse.

Bh. reprezentativac Mirza Teletović proveo je 19 minuta na parketu i postigao šest poena za Netse. Upisao je i šest defanzivnih skokova.

Celticse je do pobjede predvodio Avery Bradley sa 21 poenom, dok je kod Netsa najbolji bio Joe Johnson sa 17 poena.