NBA
2

Boston savladao Philadelphiju i zakazao finale Istočne konferencije protiv Clevelanda

Ekipa Bostona savladala je Philadelphiju u petom meču polufinala Istočne konferencije NBA lige rezultatom 114:112 te su s ukupnih 4:1 zakazali duel protiv Clevelanda.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri s obje strane, a prva opipljiva razlika napravljena je pred kraj prvog poluvremena kada su Celticsi serijom 13:4 stigli do devet poena razlike.

Početkom treće četvrtine Boston je stigao i do dvocifrene prednosti, ali je Philadelphija u finišu treće dionice dodala u brzinu više i pred posljednju, odlučujuću dionicu rezultat je bio 83:82.

U neizvjesnom finišu bolje su se snašli košarkaši Bostona koji su na kraju upisali četvrtu pobjedu u ovom play-offu, a samim tim se i plasirali u finale Istočne konferencije gdje će igrati protiv Clevelanda.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Tatum sa 25 poena, dok je kod Philadelphije Šarić postigao 27 koševa, baš kao i Embiid koji je također imao 12 skokova, dva više od Šarića.