Liga 11
29

Bosna sigurna protiv Kaknja za prvu pobjedu u sezoni

(Foto: Harun Muminović/Klix.ba)
Košarkaši sarajevske Bosne upisali su prvu pobjedu u ovoj sezoni, a oni su na domaćem terenu bili bolji od ekipe Kaknja rezultatom 90:80.

Meč su bolje otvorili gosti iz Kaknja koji su prvu dionicu igre riješili u svoju korist i slavili rezultatom 26:20, da bi u drugoj četvrtini Bosna zaigrala puno bolje i do poluvremena rezultat preokrenula u svoju korist (45:43).

Ključna je bila treća dionica igre kada su igrači Aleksandra Damjanovića zaigrali puno bolje i napravili kapitalnu prednost pred posljednju četvrtinu utakmice, a u posljednjih deset minuta meča Bosna je ušla sa 16 poena razlike u svoju korist.

Do kraja meča domaći tim rutinski je sačuvao prednost i slavio rezultatom 90:80, a najefikasniji u redovima Bosne bio je Aleksandar Radukić koji je meč završio sa 17 ubačenih poena.

Kod gostiju najefikasniji bio Danilo Negovanović koji je baš kao i njegov saigrač Milivoje Božović ubacio 15 poena.

U ostalim susretima postignuti su sljedeći rezultati: Student - Spars 72:78, Bošnjak - Radnik 69:71, Mladost - Zrinjski 67:81, Vogošća - Sloboda 67:107. Slobodan je bio Široki.