Liga prvaka
42

Bosna se uvjerljivim porazom od Ludwigsburga vratila na evropsku scenu

(Foto: Harun Muminović/Klix.ba)
Košarkaši Bosne poraženi su u sarajevskoj dvorani Mirza Delibašić u okviru 1. kola kvalifikacija za FIBA Ligu prvaka od ekipe Ludwigsburga rezultatom 59:82.

Gotovo osam godina klub iz glavnog grada BiH nije igrao neku evropsku utakmicu, a na startu kvalifikacija izgubili su od ekipe koja je prošle sezone dogurala do četvrtfinala ovog takmičenja i koja u predsezoni nije izgubila niti jedan susret.

Prva četvrtina je donijela neizvjesnost pa su Nijemci imali prednost od svega dva koša razlike.

Bosna je potom totalno zakazala u napadu te u drugoj četvrtini postigla svega sedam poena, što su gosti iskoristili i odlijepili se na velikih 17 poena razlike.

Prednost je uvećana za još pet poena u trećoj dionici pa se pobjednik meča već tada znao i samo je bilo pitanje s koliko će razlike Bosna izgubiti.

Najefikasniji uredovima Ludwigsburga bio je Evans s 23 poena, dok je Peter-McNeilly ubacio 15.

Kod Bosne su najbolji bili Walker i Bradford s po 12 ubačenih poena.

Revanš se igra u četvrtak u MHP Areni u Ludwigsburgu.