Šesti poraz
8

Bosna Royal porazom od La Portela završila učešće u FIBA Europa Cupu

(Foto: Kemal Softić/Klix.ba)
Košarkaši Bosne Royal doživjeli su i šesti poraz u 6. kolu FIBA Europa Cupa, a oni su u dvorani Skenderija poraženi od La Portela rezultatom 86:66.

Već u prvoj četvrtini bilo je jasno da Bosna ni u posljednjem susretu neće ostvariti pobjedu, a nakon prvih deset minuta igre rezultat na semaforu pokazivao je prednost za francusku ekipu od 31:9.

Bosna je nakon toga zaigrala puno bolje, pa su do posljednje dionice smanjili prednost La Portela, ali su gosti u posljednjoj četvrtini opet zaigrali ozbiljnije i na kraju upisali sigurnu i zasluženu pobjedu.

Najefikasniji u gostujućem timu bili su Carter sa 14 poena i Golden sa 13 poena, dok je za Bosnu najviše poena ubacio Knežević (19).

Košarkaši Bosne Royal u prvom duelu protiv francuskog tima poraženi su rezultatom 101:51.