10

Bosna Royal poražena od Zrinjskog u derbiju 14. kola Prvenstva BiH

FENA
(Foto: D.S./Klix.ba)
Košarkaši Bosne Royal poraženi su od Zrinjskog s 84:79, u derbiju 14. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine.

Bosna Royal nije uspjela savladati lidera na ligaškoj tabeli i nanijeti mu drugi ovosezonski poraz.

Prvo poluvrijeme meča u KSC Skenderija u Sarajevu okončano je rezultatom 40:40. Iako su domaći košarkaši nekoliko puta imali osjetniju razliku, Zrinjski se vraćao u rezultatski "egal" zahvaljujući odličnim kontranapadima.

U drugom poluvremenu Mostarci su zaigrali mnogo bolje i već u prvim minutama trećeg perioda utakmice ostvaruju osjetniju razliku. Bosna Royal je držala rezultatski priključak, ali ne uspijeva okrenuti meč u svoju korist.

Domaći košarkaši dolaze na samo dva poena zaostatka (78:76) 25 sekundi do kraja meča zahvaljujući nekoliko pogodaka s linije za tri poena, ali pobjeda Zrinjskog nije došla u pitanje jer je Marko Ramljak u dva navrata bio precizan s linije za slobodna bacanja.

Ramljak je bio najefikasniji igrač gostiju sa 17 poena, dok se u timu Bosne Royal istaknuo Cory Brandford s 24 poena.

U ostalim susretima 14. kola Bošnjak je za drugu ovosezonsku pobjedu u Hadžićima savladao tuzlansku Slobodu s 90:83, Student je u Mostaru bio bolji od Radnika s 87:71, a Vogošća je također za drugu pobjedu u ovoj sezoni nadigrala Široki sa 75:67.

Rezultati 14. kola:

Bošnjak - Sloboda 90:83 Student - Radnik 87:71 Vogošća - Široki 75:67 Bosna Royal - Zrinjski 79:84

U nedjelju igraju Mladost - Spars (19:00).