Prvenstvo BiH
26

Bosna Royal nakon preokreta srušila Bratunac, nova pobjeda Širokog

Treća pobjeda Studenata u sezoni (Foto: KK Bosna Royal)
Košarkaši Bosne Royal pobijedili su u dvorani "Mirza Delibašić" u okviru zaostalog 5. kola Prvenstva BiH ekipu Bratunca rezultatom 77:71 te su tako prekinuli niz od dva uzastopna poraza.

Nakon ujednačenog početka meča, gostujuće ekipa je sjajno odigrala u drugoj četvrtini pa su na odmor otišli sa sedam poena prednosti (33:40).

Ipak, u nastavku meča Bosna igra odlično i već u trećoj dionici dolaze do velikog preokreta. Do kraja meča su uspjeli zadržati prednost ne dozvolivši Bratuncu da se opasnije primakne pa su došli do zaslužene pobjede.

Najefikasniji u redovima Bosne bio je Igrutinović sa 18 poena, a imao je i osam skokova, dok je odličnu partiju pružio i Sokolović sa 16 poena, osam skokova i sedam asistencija. Najbolji kod Bratunca bio je Zunić sa 17 poena i sedam skokova.

Bosna Royal je na 12. mjestu Prvenstva BiH s tri pobjede i pet poraza, dok je Bratunac na 10. poziciji s omjerom 3-6.

U drugoj današnjoj utakmici Široki Brijeg je kao gost savladao ekipu Proma i tako preuzeo lidersku poziciju.