NLB Liga
0

Bosna pobijedila Crvenu zvezdu

Piše: Edin Isanović
Bosna ASA BH Telecom-Crvena zvezda 68-67. "Studenti“ su došli do velike pobjede u posljednjem kolu regionalne NLB lige. Prva četvrtina završena je vodstvom gostiju 20-15. U istom ritmu nastavilo se i u drugoj dionici, a na poluvrijeme gosti odlaze sa prednošću 38-31.

Izabranicima Dejana Parežanina ovaj dvoboj bio je od izuzetne važnosti. Pobjeda bi omogućila i teoretski ostanak u ligi "Zapadnog Balkana“, te se čitavo vrijeme igralo pod imperativom trijumfa. U trećoj četvrtini košarkaši Bosne nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak, okončana je vodstvom crveno-belih 58-52.

U četvrtoj dionici domaći prave veliki preokret. Naime, prvo su napravili seriju 7-0 i došli do vodstva 59-58. U jednom momentu rezultat je bio i poravnat 61-61. Potom je Bosna otišla na plus četiri 65-61 koju su Beograđani sustigli.

U dramatičnoj završnici pobjedu za Bosnu osigurao je Pašalić sa linije za slobodna bacanja. Poentirao je za 68-67. U posljednjem napadu Radivojević nije bio precizan i rezultat se nije mijenjao.

Najefikasniji u redovima Bosne bio je Šehović sa 18 poena.