Košarka
0

Bosna ASA BHT - Igokea Partizan 82:80

FENA
Košarkaši Bosne ASA BH Telecom zabilježili su treću pobjedu u "Centrotrans ligi za prvaka BiH". U susretu trećeg kola Bosna ASA BHT je u Sarajevu pobijedila Igokeu Partizana sa 82:80 (28:17, 21:25, 16:20, 17:18).

Bosna je ovom pobjedom nakon trećeg kola ostala jedina ekipa bez poraza u prvenstvu. No, do pobjede su "studenti" došli neočekivano teško, u posljednjoj sekundi meča. Naime, Bosna je većim dijelom susreta imala veliku rezultatsku prednost, ali su gosti u drugom poluvremenu uspjeli stići zaostatak, a u 37. minuti prvi put doći i do vodstva.

Neizvjesno je bilo do kraja meča, a u posljednjim sekundama, kod rezultata 80:80, Vučurević je promašio trojku, dok je na drugoj strani Hajrić košem u posljednjoj sekundi donio pobjedu Bosni.

Najefikasniji kod Bosne bili su Williams sa 31 i Hajrić sa 16 poena, a kod Igokee Stefanović sa 18 i Vučurović sa 15 poena.