NBA liga
31

Bjelica fenomenalnom trojkom uz zvuk sirene srušio Rocketse u Houstonu

Nemanja Bjelica šutira trojku (Foto: NBA)
Košarkaši Sacramento Kingsa pobijedili su u Houstonu ekipu Rocketsa nakon neviđene drame rezultatom 119:118 i tako potvrdili jučerašnji trijumf ostvaren protiv Dallas Mavericksa.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, ali Rocketsi se bude u drugoj četvrtini i na odmor odlaze s pet poena prednosti.

I u nastavku meča viđeno je nekoliko preokreta, a u posljednju dionicu Kingsi ulaze s poenom prednosti. Igralo se koš za košem, uslijedila je dramatična završnica, a Rocketsima je presudila trojka srbijanskog košarkaša Nemanje Bjelice uz zvuk sirene.

Kod Houstona su ponovo dominirali Westbrook i Harden, ali se još jednom potvrdilo da im to ne garantuje pobjedu bez pomoći ostatka ekipe. Westbrook je postigao 34 poena i imao osam asistencija, dok je Harden ostvario double-double učinak s 27 poena i 10 asistencija. U pobjedničkoj ekipi najbolji je bio bahamski košarkaš Hield s 26 poena, dok je Bjelica imao 17 poena i pet skokova.

Rocketsi su peti na tabeli Zapadne konferencije s 15 pobjeda i osam poraza, dok je Sacramento na desetom mjestu uz omjer 10-13.

Od sinoćnjih utakmica vrijedi izdvojiti novu pobjedu Milwaukee Bucksa koji su rezultatom 110:101 savladali Orlando Magic. Najzaslužniji za trijumf Bucksa bio je grčki košarkaš Antetokounmpo s 32 poena, 15 skokova i osam asistencija.

Rezultati:

Indiana Pacers - LA Clippers 99:110 Boston Celtics - Cleveland Cavaliers 110:88 Chicago Bulls - Toronto Raptors 92:93 Houston Rockets - Sacramento Kings 118:119 Milwaukee Bucks - Orlando Magic 110:101 New Orleans Pelicans - Detroit Pistons 103:105 Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 125:109 Utah Jazz - Oklahoma City Thunder 90:104 Golden State Warriors - Memphis Grizzlies 102:110