Košarka
65

Bh. kadeti započeli EP u košarci pobjedom protiv Holandije

FENA/Klix.ba
Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u četvrtak je pobijedila vršnjake iz Holandije s 53:51, u prvom susretu Evropskog prvenstva B divizije koje se održava u Sarajevu.

Gosti su u prvoj četvrtini vodili, da bi kasnije naš državni tim preokrenuo rezultat. U trećoj četvrtini Holanđani su ponovo zaigrali dobro pa je utakmica ušla u neizvjesnu završnicu u posljednjoj dionici.

Dvanaest sekundi prije kraja semafor je pokazivao 51:51, a onda je odgovornost na sebe preuzeo Nedim Đedović koji je poentirao u posljednjoj sekundi i osigurao pobjedu mladim Zmajevima.

Do prve pobjede na prvenstvu selekciju BiH predvodio je raspoloženi Amin Sijerčić s učinkom od 12 poena, četiri skoka i pet asistencija, dok je Fahrudin Manjgafić dodao deset poena i tri skoka.

U ekipi Holandije istaknuo se Lars Kooshof s 14 poena i tri skoka.

U nastavku takmičenja BiH će za dva dana igrati protiv Danske, 11. augusta protiv Slovačke, a 12. augusta protiv Izraela.

Plasman u A-diviziju na kraju takmičenja izborit će tri najbolje selekcije.