Košarka
23

Bh. kadeti poraženi od Latvije na EP, nastavlja se borba za opstanak u A diviziji

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvom susretu za plasman od devetog do 16. mjesta na Evropskom prvenstvu A divizije u Poljskoj.

Naš tim, kao branilac titule, upisao je ubjedljiv poraz od Latvije i sada nastavlja borbu za opstanak u A diviziji. Da bi opstali u A diviziji, bh. kadeti moraju završiti među 13 od 16 selekcija prvenstva.

Ključni trenuci utakmice desili su se u trećoj četvrtini u koju smo ušli sa prednošću 40:36 te onda dozvolili Latviji ogroman preokret i na početku četvrte četvrtine bilo je 67:48. Na kraju poraženi smo rezultatom 87:64.

U razigravanju za plasman od 13. do 16. mjesta ulazimo protiv Poljske protiv koje igramo sutra. Ako želimo opstati u A diviziji moramo slaviti i protiv Poljske, a onda i protiv pobjednika duela Estonija - Grčka.