Košarka
0

Bh. juniori poraženi od Grčke, druga četvrtina bez postignutog koša

Porazom od odgovarajuće selekcije Grčke juniorska košarkaška reprezentacija BiH okončala je nastup na Evropskom prvenstvu u Italiji.

Bh. tim je poražen rezultatom 75:56, što je ipak bilo dovoljno za opstanak u A diviziji. Prva četvrtina ponudila je solidnu partiju naših igrača, a okončana je neriješenim rezultatom 19:19. Uslijedila je sramotna druga četvrtina koja je okončana bez ijednog postignutog koša. Grci su tako na pauzu otišli sa plus 13.

Nastavak susreta nije donio preokret, a prednost našeg večerašnjeg protivnika prelazila je u pojedinim trenucima i dvadeset poena. Na kraju je završilo 75:56.

Najefikasniji u našem timu bio je Nedim Buza sa 15 poena, dok je Ivković postigao šest koševa manje. Na drugoj strani se istakao Chistodolou sa 12 koševa.