Košarka
17

Bez pobjednika u sjajnom meču Albe i Bayerna u Eurokupu, Kikanović najbolji

U prvoj utakmici osmine finala Eurokupa Alba je u Berlinu remizirala sa Bayernom (82:82).

Alba je odmah na početku stigla do vodstva i tokom prve četvrtine imala je vodstvo od 11 poena razlike koju je Bayern "istopio" na tri poena do kraja prvih deset minuta igre. Ispostavit će se kasnije da je tih 11 razlike Albe ujedno i najveća razlika na meču. Alba je tokom druge i treće četvrtine uspijevala pobjeći na "+9", ali dalje od toga nije mogla.

Uslijedila je posljednja četvrtina u kojoj je uporni Bayern stigao do preokreta i prednosti od sedam poena razlike, pa se činilo da će oni slaviti. Međutim, Alba se vratila i meč je okončan neriješenim rezultatom 82:82.

Najviše poena na meču upisao je bh. reprezentativac i centar Albe Elmedin Kikanović koji je postigao 24 poena, a pratio ga je Taylor sa 18 poena. Na drugoj strani Savanović je upisao 15 poena, dok je bh. reprezentativac Alex Renfroe dodao devet poena i šest asistencija. Nihad Đedović je propustio ovaj meč zbog povrede.