Košarka
1

Bayern u Minhenu savladao Albu i prošao u četvrtfinale Eurokupa, 17 poena Renfroea

(Foto: Bayern Basketball)
Bayern je u revanšu osmine finala Eurokupa na domaćem parketu savladao Albu (84:75) i plasirao se u četvrtfinale pošto je prvi meč ova dva tima okončan neriješenim rezultatom (82:82).

Alba je bila ravnopravan protivnik većim dijelom meča iako je posljednje vodstvo imala u prvoj četvrtini. Nakon toga prednost Bayerna je do poluvremena rasla i do 15 poena, ali su gosti uspijevali vraćati se na tri poena razlike koliko je bilo i tokom posljednje četvrtine. Ipak, Bayern je u finišu meča zaigrao znatno bolje tako da nije dovodio pobjedu pod znak pitanja.

Najviše poena za Bayern, ukupno 17, postigli su Savanović i bh. reprezentativac Alex Renfroe. Za Albu 18 poena ubacio je Cherry, dok je Elmedin Kikanović postigao 12 poena.

Bayern će u četvrtfinalu igrati protiv Galatasaraya. Prvi meč se igra u Minhenu 15. marta, dok je uzvrat 23. marta u Istanbulu.