Košarka
38

Bayern pao u Pioniru: Crvena zvezda u TOP 16 fazi Eurolige

(Foto: Euroleague)
U direktnom okršaju za plasman u TOP 16 fazu Eurolige Crvena zvezda je u Pioniru srušila Bayern (85:76) u okviru 10. kola grupe A Eurolige.

Zvezda je odlično otvorila meč i nakon prve četvrtine vodila je rezultatom 31:20, a do kraja poluvremena njemački tim je smanjio razliku na samo četiri poena i na odmoru je na semaforu stajalo 44:40.

Treća četvrtina je pripala Bayernu koji je u posljednjih 10 minuta ušao sa čak devet poena prednosti (65:56). Međutim, domaći tim je sjajno odigrao zadnju četvrtinu i slavila sa konačnih 85:76.

Miller je sa 21 poenom predvodio Zvezdu do pobjede, a ponovo je odličnu partiju pružio i Zirbes sa 17 poena. Za Bayern najviše poena, ukupno 19, ubacio je Duško Savanović, dok su Alex Renfroe i Nihad Đedović ubacili devet, odnosno osam poena.

1. Fenerbahče 8-2