Euroliga
5

Bayern nakon drame savladao Žalgiris: Williams ubacio 27 poena, dobro izdanje Đedovića

Derrick Williams (Foto: Euroliga)
Košarkaši Bayerna pobijedili su u Minhenu u okviru 12. kola Eurolige ekipu Žalgirisa rezultatom 88:84.

Bayern je tako potvrdio pobjedu iz prošlog kola nad Himkijem, dok je ekipa iz Kaunasa prekinula niz od dva uzastopna trijumfa.

Domaći su bolje otvorili meč i konstantno su održavali prednost u prvom poluvremenu pa su na odmor otišli s plus osam poena. Žalgiris se potom vratio u trećoj dionici pa je uslijedila dramatična završnica u kojoj su se domaći bolje snašli i došli do zaslužene pobjede.

Najbolji kod Bayerna bio je Derrick Williams s 27 poena i sedam skokova, a podršku je imao u nekadašnjem bh. reprezentativcu Nihadu Đedoviću, koji je za 23 minute provedene na parketu ubacio 11 poena uz tri asistencije i dva skoka. Kod gostiju je najbolji bio Brandon Davies s 21 poenom.

Bayern je sada na osmom mjestu Eurolige, dok je Žalgiris na 10. poziciji.

U preostale dvije utakmice Panathinaikos je pobijedio Darussafaku, dok je Gran Canaria bila bolja od Budućnosti.

Rezultati:

Bayern - Žalgiris 88:84 Panathinaikos - Darussafaka 75:67 Gran Canaria - Budućnost 95:85