Košarkaški Kup kralja
0

Barcelona opet pobjednik nakon pobjede nad Realom

Košarkaši Barcelone su odbranili naslov pobjednika španskog Kupa kralja. Iako su igrali na gostujućem madridskom parketu, pobijedili su velikog rivala Real sa 68-60.

Neizvjesnost je u ovoj utakmici trajala do sredine treće četvrtine, a tada se Barcelona odvojila na deset poena razlike, ponajprije zahvaljujući dvjema vezanima tricama Erazema Lorbeka (trice je ukupno gađao 3-5), ali i posredstvom odlične igre Alana Andersona (19 poena i četiri skoka) i Bonifacea N'Donga (6 poena i 8 skokova).

Real u završnici nije dočekao pravu priliku da unese dramatiku u utakmicu, pa je od njih ostalo tek dobro prvo poluvrijeme (30-30) u kojem su se uspjeli oduprijeti suparniku koji je zadnjih godina koban za njih baš u svakom meču.

Za Barcelonu je ovo 22. trijumf u španskom Kupu kralja.