Euroliga
15

Barcelona na krilima sjajnog Mirotića razbila Real u košarkaškom El Clasicu

Košarkaši Barcelone pobijedili su u 14. kolu Eurolige ekipu Real Madrida rezultatom 93:80 te su se tako u direktnom obračunu izdvojili na prvom mjestu prvenstva najboljih evropskih ekipa.

Katalonci su bolje otvorili meč i nakon prve četvrtine imali su pet poena prednosti. I do odlaska na odmor Real nije imao rješenja za napad domaćeg tima pa je rezultat na poluvremenu bio 51:42.

Ujednačeno je bilo i u trećoj dionici pa je Barcelona uoči posljednje četvrtine imala komotnu prednost. Katalonci su i do kraja igralu suvereno i bez problema su slavili u košarkaškom El clasicu.

Najbolji u Barceloni bio je fantastični Mirotić s čak 31 poenom i 10 skokova, a dobru partiju pružio je i Davies koji je imao 16 poena. U Realu se niko nije posebno istakao, a najefikasniji je bio Causeur s 11 poena.

Barcelona se sada učvrstila na prvom mjestu Eurolige s 12 pobjeda i dva poraza, dok je Real drugi s omjerom 11-3.

Inače, pobjede su danas ostvarili još CSKA iz Moskve, Milano i Panathinaikos.