Na NBA parketima
4

Antetokounmpo upisao novi triple-double, Melo odigrao drugu utakmicu i brojao do 18

F. Z.
Carmelo Anthony (Foto: EPA-EFE)
U noći sa četvrtka na petak na NBA parketima odigrana su samo dva susreta, a šestu uzastopnu pobjedu u sezoni upisali su Milwaukee Bucksi predvođeni fantastičnim Giannisom Antetekounmpom.

Antetokounmpo je upisao još jedan triple-double učinak, a postigao je 24 poena, skupio 19 skokova i podijelio 15 asistencija za 36 minuta provedenih na parketu. Njegovi Bucksi slavili su protiv Blazersa rezultatom 137:129. U redovima Blazersa drugi nastup upisao je Carmelo Anthony.

Melo je za 28 minuta na parketu postigao 18 poena, skupio sedam skokova i četiri asistencije. Šutirao je 6-15 iz igre, a NBA kritičari najviše mu zamjeraju zbog igre na drugom kraju parketa, odnosno u odbrani, gdje se Anthony još uvijek muči. Inače, najefikasniji u ovom duelu bio je McCollum sa 37 postignutih poena.

U drugom susretu večeri New Orleans Pelicansi slavili su na gostovanju kod Phoenix Sunsa rezultatom 124:121. Goste je do pobjede vodio Ingram sa 28 postignutih poena, dok je J. J. Redick postigao 26.