Euroliga
5

Anadolu Efes upisao devetu uzastopnu pobjedu, Real slavio u Berlinu

Košarkaši Anadolu Efesa pobijedili su u Istanbulu u okviru 24. kola Eurolige ekipu Žalgirisa rezultatom 96:91 te tako došli do devetog uzastopnog trijumfa.

Ekipa iz Kaunasa je solidno otvorila utakmicu te je vodila tokom cijelog prvog poluvremena. Doduše, nije to bila nikada velika razlika, ali na odmor su otišli s tri poena prednosti.

I u nastavku utakmice gledali smo izuzetno izjednačenu i uzbudljivu utakmicu, a onda je Efes na samom kraju dodao gas te ostvario novu pobjedu.

Shane Larkin je bio najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe s 25 poena, dok je Vasilije Micić dodao 22. Kod Žalgirisa je dominirao Zach Leday s 22 poena i 6 skokova.

Anadolu Efes je na prvom mjestu Eurolige s 21 pobjedom i tri poraza, dok je Žalgiris 14. s omjerom 9-15.