Prijateljski meč
21

Američki košarkaši savladali Australiju u spektaklu pred više od 50.000 gledatelja

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država pobijedili su Australiju rezultatom 102:86 u pripremnoj utakmici uoči Svjetskog prvenstva, a susret je odigran u Melbourneu na Marvel stadionu pred više od 50.000 ljudi.

Australci su se dobro držali u prvoj četvrtini, a gosti se nisu uspjeli značajnije rezultatski odvojiti. Taj period završen je vodstvom Amerikanaca 22:20.

Ekipa Grega Popovicha je u drugoj četvrtini napravila seriju 17:3 i tako povela prvi put dvocifrenom razlikom.

Međutim, Australija je košem Arona Baynesa povela na startu drugog poluvremena (45:44). Potom su Amerikanci dodali gas i ušli u seriju 13:1.

Raspucali su se Kyle Kuzma, Jayson Tatum i Kemba Walker pa su Sjedinjene Američke Države održavale dvocifrenu prednost sve do kraja treće četvrtine.

Iako se Australija pokušavala vratiti u posljednjoj četvrtini, Amerikanci su nalazili način da drže protivnika na sigurnoj razlici te su stigli do pobjede. Najefikasniji je bio Walker s 23 poena, dok je Myles Turner imao 15 uz 14 skokova.