Košarka
32

ABA liga: Cibona savladala MZT, sedam poena Sulejmanovića

U 17. kolu ABA lige Cibona je kao domaćin pobijedila MZT Skoplje rezultatom 87:79.

Cibona se nalazi na četvrtom mjestu tabele, a sa ovom pobjedom prekinula niz od dva uzastopna poraza koja su stigla od Partizana kod kuće i od Mornara u gostima. Na drugoj strani, MZT je upisao 13. poraz i ostao je na dnu tabele.

Nakon poprilično ujednačene prve četvrtine Cibona je tokom druge i treće dionice bila u prednosti koja je pred kraj treće četvrtine rasla i do 14 poena razlike.

U posljednjoj četvrtini igrači Cibone su se opustili i tako dozvolili gostima da povedu rezultatom 77:76. Ipak, do iznenađenja nije došlo, jer je Cibona serijom 11:2 stigla do konačne pobjede.

Najbolji strijelac Cibone, koju s klupe predvodi bivši bh. selektor Damir Mulaomerović, bio je Šakić sa 26 postignutih poena, a pratio ga je Reynolds sa 19 poena. Bh. reprezentativac Emir Sulejmanović ubacio je sedam poena za 25 minuta provedenih na parketu.