Košarka
0

ABA liga: Cibona protiv Zvezde do sedme pobjede

Košarkaši Cibone upisali su sedmu ovosezonsku pobjedu u ABA ligi protiv Crvene zvezde. U Zagrebu su "vukovi" slavili s ubjedljivih 87-73 u utakmici u kojoj su pobjedu osigurali praktički u prvom poluvremenu.

Nakon prve četvrtine Cibona je imala +5 (22-17), na poluvremenu čak plus 19 (52-33), a prednost je do kraja sigurno i sačuvala.

Najefikasniji igrač pobjedničkog sastava bio je Tomislav Zubčić s 14 koševa, od čega je 13 ubacio u prvom poluvremenu, uključujući i tri trojke.

Brian Chase ubacio je svih svojih 13 koševa u prvih 20 minuta, a s 13 koševa na kontu susret je okončao i Damjan Rudež. Četvrti Cibonin dvocifreni igrač bio je Antwain Barbour s 11 koševa.

U redovima beogradskog sastava dvocifren učinak imao je samo Bojan Subotić s 11 koševa.

ABA liga, 11. kolo:

Cibona – Crvena zvezda 87-73 Krka – Helios 84-64

Redoslijed: 1. Maccabi 9-0 (-2), 2. Cedevita 8-2 (-1), 3. Partizan 7-3 (-1), 4. Olimpija 7-3 (-1), 5. Cibona 7-4...8. Zagreb 5-5...