sport
0

Karate: Ženska ekipa Tuzle osvojila zlato na evropskom prvenstvu regija

FENA
Ženska ekipa Tuzle u karateu osvojila zlatnu medalju na 6. evropskom prvenstvu regija u Mariboru.

Ekipa Tuzle, u sastavu Arnela Odžaković, Merima Softić, Una Selman, Lejla Ferhatbegović-Dizdarević i Mirsada Suljkanović, do nastupa u finalu savladala je četiri ekipe - domaći Maribor sa 2:0, turski Ege i Zagreb sa po 2:1, te u polufinalu još jednog turskog predstavnika - ekipu Marmara sa 2:0. U borbi za zlatno odličje bh. predstavnice bile su bolje od njemačkog Bayera sa 2:0.

Tuzlankama je ovo druga titula u ovom takmičenju, uz po jedno drugo i treće mjesto.

Predstavnik BiH u muškoj konkurenciji - ekpa Hercegovine osvojila je peto mjesto, dok je naša druga ženska ekipa Bihaća eliminirana u 1. kolu.

Na EP je učestvovala po 31 muška i ženska ekipa iz 45 zemalja.