sport
1

Karate reprezentacija BiH osvojila dva zlata i tri bronze na Evropskom prvenstvu

Karate reprezentacija Bosne i Hercegovine je učestvovala na 43. Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i U21 na Kipru.

Prvenstvo je održano od 5. do 7. februara u Limassolu, a na prvenstvu je učestvovalo ukupno 943 takmičara iz 48 zemalja.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je brojala 29 takmičara.

U ukupnom poretku naša reprezentacija je zauzela visoko 7. mjesto sa osvojenih pet medalja, od kojih su dvije zlatne i tri brzonzane.

Zlatne medalje su osvojili Hamza Ćajić u kategoriji kadeti borbe +70 kg, te Marin Brkić u kategoriji juniori borbe -76 kg.

Osvajači bronzanih medalja su Dina Mahmud u kategoriji kadetkinje borbe +54 kg, Eldin Hajdarpašić u kategoriji kadeti borbe -52 kg i Sanin Kanlić u kategoriji U21 borbe +84 kg.