Mahomes briljirao
42

Kansas City Chiefsi osvojili Super Bowl nakon velike drame u spektakularnom finalu

H. H.
Kansas City Chiefsi osvojili su NFL titulu nakon što su u spektakularnom 57. Super Bowl finalu pobijedili Philadelphia Eaglese rezultatom 38:35 i to nakon velikog preokreta.

Iako su na poluvremenu gubili 24:14, a povredu je obnovio njihov quarterback Patrick Mahomes, u nastavku se desilo svojevrsno čudo s obzirom da su napravili preokret za pamćenje, uz povrtak zaliječenog Mahomesa.

Kansas City je preokrenuo početkom posljednje četvrtine s dva touchdowna u tri minute i poveo 35:27.

Ipak, Eaglesi su touchdownom Hurtsa uspjeli da poravnaju, da bi pitanje pobjednika bilo riješeno 11 sekundi prije kraja.

Butker je pogodio field goal za 38:35 i veliko slavlje Kansas Citya, koji je osvojio svoju treću titulu u historiji.

ZA MVP-a finala proglašen je Patrick Mahomes koji je utakmicu završio sa 182 jarde dodavanjem (21/27) i tri touchdowna i postao je prvi igrač od 1999. godine koji je proglašen za MVP-a regularnog dijela sezone i MVP-a Super Bowla.